top of page
ay1_edited.jpg

Ayda Eravcı

Ableton Live

 

Başlangıç ve İleri Seviye Müzik Prodüksiyon Eğitimi 

Vokal Kayıt Teknikleri 

Kimdir ?

25 HAZIRAN 1988 YILINDA PIYANIST VE SAKSAFONIST BIR BABANIN KIZI OLARAK DOĞDU VE BABASI ILE 3 YAŞINDA  MÜZIK EĞITIMINE BAŞLADI.

2005 DE MÜZIKAL KARIYERINI BAŞLATAN ILK ORKESTRASINI VE STÜDYOSUNU KURARAK TÜRKIYE'NIN ÇEŞITLI ŞEHIRLERINDE KONSERLER VERIP YARIŞMALARA KATILDI VE DERECELER KAZANDI.

 

2007-2016 YILLARI ARASI, GRUP HOTELLER VE GOLF RESORT' LER İLE YAZ SEZONLARINDA HAFTANIN YEDI GÜNÜ, SAHNE VE PERFORMANS SANATÇILIĞI YAPTI.AYRICA MÜZIK EKIPLERI IÇIN ISTIHDAM SAĞLADI VE KOORDINATÖRLÜK YAPTI.

2008 YILINDA BATUHAN FIRAT'IN YANINDA ŞIMDIKI ADI "JINGLE TV" OLAN MEDYA MÜHENDISI YAPIM ŞİRKETİNDE JINGLE VE FILM MÜZIKLERI ÜZERINE PROFESYONEL ÇALIŞMALAR YAPTI VE IMDB' YE GIRİŞ YAPTI.

 

YAPIM SÜREÇLERINDE, ÇALIŞTIĞI PRODÜKTÖRLERDEN EDINDIĞI DENEYIM, MÜZIK PRODÜKSIYONUNA BAŞLANGIÇ TEMELLERINI ATMASINI SAĞLADI VE MÜZİKAL BILGISINI DIJITAL ORTAMA AKTARARAK DAW PROGRAMLARI ÜZERINDE KENDINI GELIŞTIRDI.

 

2018-2020 YILLARINDA 21 KIŞIDEN OLUŞAN TÜRKİYENİN EN BÜYÜK FUNK ORKESTRASI OLAN "SUIT UP"IN  ANA VOKALISTLIĞINI YAPTI VE VOLKSWAGEN ARENA, UNİQ ISTANBUL GIBI SAHNELERDE 4000 KIŞININ ÜSTÜNDE DINLEYICIYE KONSERLER VERDI VE MABEL MATIZ, GAZAPIZM, JABBAR GIBI ISIMLERLE ANA SAHNEYI PAYLAŞTI.

2018 DE DIJITAL MÜZIK, EV STÜDYOLARI, SANATÇI OLMAK GIBI KONULARA EĞILDIĞI YOUTUBE KANALINI YAYINA AÇTI VE ÖZELLIKLE PANDEMI DÖNEMINDE YÜKSELEN BIR IVME YAKALADI. BU IVMEYI DIJITAL MÜZIK TEKNIKLERI HAKKINDA DANIŞMANLIK VERDIĞI BIR IŞ MODELINE ÇEVIRDI.

 

GERGEDAN YAPIM VE HYPERS ARACILIĞI ILE TÜRKIYENIN ÖNDE GELEN MARKALARI VE ISIMLERI IÇIN SANATSAL IŞBIRLIKLERI YAPTI.

 

2020 DEN BERI TÜM BU DENEYIMI VE BILGIYI ULUSLARARASI FREELANCE IŞ MODELLERINDE KULLANMAKTA VE 2023 ITIBARI ILE ESKIŞEHIRE'E TAŞINARAK CENGO HAUS BÜNYESINDE ÖZEL  DERSLER VERMEKTEDIR.

Sosyal Medyada Ayda

bottom of page