top of page
fırat1_edited.jpg

Melih Fırat Çalışkan

Şan Eğitimi

Piyano, Keman, Solfej

Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık

Kimdir ?

1996 YILINDA ESKIŞEHIR’DE DOĞDU. 2007 YILINDA ANADOLU ÜNIVERSITESI DEVLET KONSERVATUVARI’NA GIREREK DOÇ. ŞENOL AYDIN ILE KEMAN ÇALIŞMALARINA, ÖĞR. GRV. NAZILE ADIGÜZELZADE ILE YARDIMCI PIYANO, LARISSA ZHIRKOVA ILE ISE SOLFEJ ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

 

ÇEŞITLI RESITALLER VERDI. ODA MÜZIĞI, KORO VE ORKESTRA KONSERLERINDE YER ALDI VE ÇEŞITLI MASTERCLASSLARA KATILDI.

 

BURAK TÜZÜN, CEM'I CAN DELIORMAN VE ERDEM ÇÖLOĞLU' NUN ORKESTRA DERSLERINE KATILDI VE ŞEFLIKLERINI YAPTIKLARI ANADOLU ÜNIVERSITESI SENFONI ORKESTRASININ DÜZENLEDIĞI KONSERLERDE ÇALDI.

2012’DE İTALYA’DA GERÇEKLEŞEN LA VIA DEI CONCERTI ORKESTRA FESTIVALINDE ÇALDI VE MASTERCLASSLARA KATILDI. BU FESTIVALDE BAŞTA İTALYA’NIN BIRÇOK ŞEHRINDE OLDUĞU GIBI, FRANSA’NIN METZ VE İSPANYA’NIN MADRID ŞEHIRLERINDE DE VERILEN KONSERLERDE BULUNDU.

 

2016’DA ANADOLU ÜNIVERSITESI SENFONI ORKESTRA’SIYLA BIRLIKTE SLOVAKYA’NIN BRATISLAVA ŞEHRINDE VERILEN ORKESTRA KONSERINDE ÇALDI.

 

 

2017’DE AYNI OKULUN OPERA BÖLÜMÜNÜ KAZANDI VE ŞAN ÇALIŞMALARINA DR. ARZU GÖK (SOPRANO) ILE BAŞLADI.

ULUSLARARASI UZM. MAI MARI CHIKHRADZE (MEZZOSOPRANO), ÖĞRETIM GÖREVLISI JULIANA K. SNAPPER (SOPRANO), TÜRK OPERA SANATÇILARI BURAK BILGILI (BAS), CANER AKIN (TENOR), TUĞBA MANKAL (SOPRANO), GÖRKEM EZGI YILDIRIM (SOPRANO), FERYAL TÜRKOĞLU (SOPRANO), ANKARA DEVLET OPERA VE BALESI KORO ŞEFI GIAMPAOLO VESSELLA GIBI ISIMLERIN DERS VE MASTERCLASSLARINA KATILDI.

 

RENGIM GÖKMEN' IN YÖNETTIĞI ESKIŞEHIR BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI SENFONI ORKESTRASIYLA BIRLIKTE ANADOLU ÜNIVERSITESI DEVLET KONSERVATUVARI GENÇLIK KOROSUNUN VERDIĞI KONSERDE GÖREV ALDI. ERASMUS+ PROJESI KAPSAMINDA BULGARISTAN’IN SANDASKI ŞEHRINDE DÜZENLENEN BALKAN GENÇLIK FESTIVALINDE BIR MÜZIK GRUBUYLA VERDIKLERI KONSERDE ÜLKESINI TEMSIL ETTI.

2019 VE 2022 YILLARINDA CSO' YLA BIRLIKTE KORO ŞEFLIĞINI ELNARA KERIMOVA' NIN YAPTIĞI TRT ÇOKSESLI KOROSUNUN VERDIĞI KONSERDE YER ALDI. AYNI YIL IÇERISINDE OPERA SANATÇISI LEYLA PINAR ADINA DÜZENLENEN İSTANBUL BAROK YARIŞMASINDA FINALISTLERDEN BIRI OLARAK YARIŞMA KAPSAMINDA KONSER VERME ŞANSI YAKALADI.

 

GEÇTIĞIMIZ YIL ISE ANADOLU ÜNIVERSITESI DEVLET KONSERVATUVARI OPERA BÖLÜMÜNDEN MEZUN OLDU VE AYNI KURUMDA BU YIL YÜKSEK LISANSA BAŞLADI.

 

2022 ARALIK AYINDA İSTANBUL BEYOĞLU ÜÇHORAN KILISESI'NDE İSTANBUL FILARMONI DERNEĞININ DÜZENLEDIĞI NOEL KONSERINDE (SOPRANO) CEREN ERENLER VE (KORREPETITÖR) AYLIN ÖZUĞUR YALINIZ ILE BIRLIKTE KONSER VERDI ŞU AN ISE HALEN YÜKSEK LISANS ÇALIŞMALARINA, KORO VE SOLO KONSER KARIYERINE DE DEVAM ETMEKTEDIR.

Sosyal Medyada Fırat

bottom of page