top of page

Serap Yağmur Yıldırım

Şan Eğitimi

Piyano, KemanSolfej, Armoni, Müzik Teorisi

Konservatuvar ve Güzel Sanatlara Hazırlık

Kimdir ?

1996’DA ESKIŞEHIR’DE DOĞDU. MÜZIK EĞITIMINE 2007’DE  ANADOLU ÜNIVERSITESI DEVLET KONSERVATUVARI VIYOLA BÖLÜMÜNDE NESLIHAN AYDINMAKINA ILE BAŞLADI,

 

DAHA SONRA YUSUF GENÇAY, BURCU YAZICI VE EDA ASLANOĞLU ILE DEVAM ETTI. GISELLA BERGMAN, ISABELLA CORBOLINI, ESRA PEHLIVANLI, ÖZCAN ULUCAN, EFDAL ALTUN, GIANCARLO GUARINO, BESTE MODIRI, TATJANA MASURENKO, BETIL BAŞEĞMEZLER, ALI BAŞEĞMEZLER VE KAETLE SHORE GIBI ISIMLERLE AKTIF OLARAK MASTERCLASSLARA KATILDI.

 

ANADOLU ÜNIVERSITESI DEVLET KONSERVATUVARI ÖĞRENCI ORKESTRASINDA CEM’I CAN DELIORMAN VE ERDEM ÇÖLOĞLU ŞEFLIĞINDE ÇALDI.

BIRÇOK ODA MÜZIĞI, RESITAL VE SINIF KONSERI PROJELERINDE KONSERLER VERDI. EBRU KEMALBAY EREN ÖNDERLIĞINDE YAPILAN ‘’SOUND OF MUSIC’’ISIMLI MÜZIKAL PROJESININ BIR BÖLÜMÜNDE BAŞROL OYNADI. GELEN OLUMLU TEPKILER ÜZERINE 3. SANSEV İSTANBUL ULUSLAR KOROLAR FESTIVALI’NE KATILARAK; ‘’EN IYI BIRLIKTELIK’’ ÖDÜLÜNÜ KAZANDI.

 

2015’DE ‘’LA VIA DEI CONCERTI’’ ISIMLI BIR FESTIVAL ORKESTRASINDA ÇALMAK ÜZERE İTALYA’YA GITTI. BERCETO, PIACENZA, CREMONA, TRENTO, TIONE, VERONA, MILANO ŞEHIRLERINDE VE MILANO EXPO'DA ORKESTRA KONSERLERI VERDI.

 

VERONA VE MILANO’DA GITTIĞI OPERALAR SONUCUNDA OPERA BÖLÜMÜNE GEÇMEYE KARAR VERDI.2015 YILINDA BAŞAK BÜYÜKUĞULU ILE ÇALIŞMAYA BAŞLADI.

 

BUNUNLA BERABER BURAK BILGILI, LAÇIN MODIRI, MAIA CHIKHRADZE, FERYAL TÜRKOĞLU, WLODZMIERZ ZALEWSKI, JAKLIN ÇARKÇI ILE AKTIF MASTERCLASSLARA KATILDI

 

AÜDK GENÇLIK KOROSU ILE ANADOLU ÜNIVERSITESI  TÜRK DÜNYASI BILIM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZI’NDE YAPILAN GITAR- KORO KONSERINDE C. TEDESCO’NUN  BESTELEDIĞI “ROMANCERO GITANO” IKI GITAR VE KORO IÇIN ESERININ DÜNYA PRÖMIERINI SESLENDIRDI.

 

“LA VIA DEI CONCERTI” FESTIVALINE VIYOLAYI BIRAKMASINA RAĞMEN TEKRAR DAVET EDILDI VE BU DAVETI GERI ÇEVIRMEDI. BUNUNLA BERABER ANADOLU ÜNIVERSITESI ÖĞRENCI ORKESTRASI VE ASO’ DA TAKVIYE ÇALARAK ORKESTRA HAYATINA DEVAM ETTI

2017 YILINDA OPERA BÖLÜMÜ OLARAK DÜZENLEDIKLERİ GÖSTERIDE A. ÇEHOV’UN SEVGILI DOKTOR OYUNUNDAN “BIÇARE KADIN” I OYNADI. BIRÇOK TIRAT ÇALIŞTI.

 

2019 YILINDA SINEMA- TELEVIZYON BÖLÜMÜNDE BİR BITIRME PROJESINE YARDIM AMAÇLI, KISA METRAJLI BIR MÜZIKAL BESTELEDI VE BAŞROLÜNDE OYNADI, AYNI ZAMANDA KAYITTA TELİFLERİ KENDİSİNE AİT OLAN BÜTÜN ENSTRÜMENTAL KISIMLARI BIZZAT ÇALDI.

 

ANADOLU ÜNIVERSITESI DEVLET KONSERVATUVARI’NDAN 2019-2020 ÖĞRETIM YILINDA BIRINCILIKLE MEZUN OLDU.2 EYLÜL 2022 TARIHINDE ESKIŞEHIRIN KURTUŞUŞUNUN 100. YILI KONSERINDE EBB SENFONI ORKESTRASIYLA SOLIST OLARAK ÇIKTI

 

VE ŞİMDİ CENGO HAUS BÜNYESINDE ÖZEL DERSLER VERMEKTE.

Sosyal Medyada Yağmur

bottom of page